Druhé kolo prezidentské volby

pondělí 21. leden 2013 19:47

Tak asi se dalo čekat , že to nebude saloní diskuze v rukavičkách. Ale tolik minel , to snad nee ....

Po shlédnutí debaty na Primě mi bylo už jasný , kdo tady vede , kdo má navrch a kdo musí vyhrát . Teda musí , měl by. A není to nějaká agitka za Karla , to ne , vůbec. V první kole jsem dokonce pomýšlel na to dát svůj hlas panu Zemanovi a rozmyslel jsem si to chvilku před tím , než jsem si zavázal boty a vyrazil do volební místnosti.

Ale kdo sledoval debatu a čte noviny a poslouchá a používá hlavu ,nemůže nevidět. jakoby se Miloš rozhodl kanditatury vzdát a neví jak to říct , či je mu to hloupé vzhledem k vynaloženým prostředkům, a proto to dělá takhle ,jinak , nenápadně,podprahově. 

Použít rádoby vtipné přirovnání zemanů a knížat ,o právu první noci .Bylo poučné sledovat jak se Zeman přímo zajíká vlástní samolibostí , jak si užívá ten fór , tu paralelu , tu NEKONEĆNOU BLBOST!!!  Následná Schwarzenbergova odpověď sedla , naprosto. A doložila něco , co musí být už teď každému zřejmé. Tu obrovskou převahu Schwarzenberga ,možná ne preferenční , ani ne rétorickou , ale morální a duševní a to je sakra víc. Zmiňovat se o aktuálním přešlapu ohledně sídla paní kněžny , tak to je snad už zbytečné... Čerpání z informací pana Adama A. Bartoše o  obrazu s nacistickou tématikou na hradě jež už drahně roků rodině nepatří ??Tonoucí se stébla chytá ?? Ne , to ne ... To bychom se spletli , velice . Tohle je přesně styl , který je podle pana Zemana v pořádku , tohle je přátelé ta norma , to je to co nás čeká !! Jeden ješita už na hradě dlí a tenhle druhý by tomu dodal korunu . Tohle přeci ne. 

Je možno namítnout , že kampaně ať už v jakýchkoliv volbách , kdekoliv po světě nejsou fair a tyhle úlety jsou jen slabým odvarem , ano , s tím musím jen a jen  souhlasit. Ale to že dělá někdo něco blbě je pro mne signál , že to tak musím dělat taky ?? Dovoluji podotknout , že nikoliv. 

Pokud má někdo potřebu uvádět televizní debaty doprovázené bučením ,pokřikováním , urážkami atd. ( už jsem očekával ,že za chvilku do arény skočí v latexu oděná paní Jílková) , je to jeho problém , ale je to špatně. Tohle zcela zbytečně devalvuje tuhle volbu  .  Zadupává ji do bláta , hloupých keců a planého populismu , zkrátka všeho , co jsme zleva už zažily. O tom to přeci není . Musíme slyšet to , co kandidáti neříkají , vidět ,co zakrývají a číst mezi řádky. Hulákání , skandování , bučení .... Přátelé , komu je tohoto třeba , Superstar za chvilku startuje ....

Jan Páleník

Jan Páleník

Jan Páleník

O všem ....

Člověk s názorem ....

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora