Pravidla politiky

úterý 1. únor 2011 15:19

Stačí jen chvilku sledovat noviny či jiné média a najít v politice zakopaného psa není důlní činnost. Pouze povrchový kop.

Ministr dopravy Bárta a jeho aféra ohledně sledování politiků . Ministr obrany Vondra a jeho aféra s odtokem skoro 150 milionů bůhví kam. Nepříjemné pro oba , beze všech pochybností. Nepříjemné i pro nás co by daňové poplatníky. Protože cíl našich peněz jež odvádíme státu se opět ztrácí v mlze. Otázka ,byl - li někdy jasně vidět.

Jeden i druhý se chopily svého nového úřadu s vervou a snaže se naplnit rčení o novém koštěti , začali zametat. Při razantním zametání se výří prach . A z toho sem tam někdo kýchne. A ne každý rád uklizeno a čisto. A proto je v zájmu určitých skupin zametání zastavit , či alespoň zbrzdit. Zmírnit .Vždyť zase tak veliký nepořádek tu není , ne ?

Proto je tu viditelná snaha tyhle "zametače" či "metlaře " chcete-li ,odstavit ,zdiskreditovat , odklidit. Stavebnictví a armáda jsou obrovské , gigantické penězovody , i když ,bohužel pro nás pro všechny kteří platíme daně , jsou to spíše gigantické peněžní trativody ....

Je nezbytně důležité udělat v těchto ( a samozřejmě nejen v těchto) odvětvých pořádek . Nastavit jasná pravidla . Zprůhlednit vypisování zakázek . Jenže tím se zastaví přítok státních financí různým zájmovým skupinám ,lobistům a už je krize .... Už je po pořádku . Prsty těchto zájmových skupin jsou dlouhé , hbité a šikovné.

Nemůžu použít pádný důkaz , nelze na nikoho ukázat prstem , nelze nic z toho co jsem napsal dokázat . Je to jen a jen můj názor. Ale věřím v něj  a mám i velký strach , že s prachem a nepořádkem ve státní zprávě jen tak nic nezatočí . A peníze tečou ....

Jan Páleník

Jan Páleník

Jan Páleník

O všem ....

Člověk s názorem ....

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora